493
مدیریت امور نیروی انسانی - اخبار > همایش یکروزه مسؤولین کارگزینی واحدهای تابعه دانشگاه و حوزه مدیریت امور نیروی انسانی
يکشنبه ٢٧ آبان ١٣٩٧ - 
1 2 3
 
حوزه مديريت
صفحه اصلي > نمایش اخبار  


  چاپ        ارسال به دوست

همایش یکروزه مسؤولین کارگزینی واحدهای تابعه دانشگاه و حوزه مدیریت امور نیروی انسانی

روابط عمومی معاونت توسعه مدیریت و منابع:

همایش یکروزه مسؤولین کارگزینی واحدهای تابعه دانشگاه و حوزه مدیریت امور نیروی انسانی برگزار شد
 

همایش یکروزه مسؤولین کارگزینی واحدهای تابعه دانشگاه و حوزه مدیریت امور نیروی انسانی روز چهارشنبه 19 اسفندماه به منظور بررسی عملکرد سال 1394 و تبیین اهداف و برنامه های سال آتی این حوزه درسالن اجتماعات پیامبر اعظم(ص) پژوهشکده غدد برگزار شد.

این همایش با سخنرانی شفیعی مدیر امور نیروی انسانی دانشگاه آغاز شد. وی با مهم شمردن این همایش گفت: این جلسات موجب آشنایی و همدلی بیشتر در بین همکاران می شود و حاصل آن سهولت در اجرای امور و حرکت در سمت و سوی اهداف این حوزه می شود.

مدیر نیروی انسانی با اشاره به اقدامات موثر انجام یافته در سال 94 در راستای الکترونیکی نمودن فرایندها افزود: از جمله اقدامات موثری که در طی سال 94 انجام یافت راه اندازی سامانه ثبت نام و توزیع نیروهای طرحی، سامانه خدمات الکترونیکی کارکنان و همچنین سامانه نقل و انتقالات کارکنان بود که موجب افزایش سرعت و دقت در انجام امور مربوطه، صرفه جویی در وقت و انرژی و همچنین تکریم ارباب رجوع گردید.

در ادامه دکتر ماهی سرپرست مدیریت منابع انسانی وزارت متبوع ضمن بیان سخنانی برگزاری این گردهمایی را اقدامی موثر برشمرد و به تشریج انتظارات، اهداف و برنامه های سال 1395 وزارت بهداشت در حوزه مدیریت منابع انسانی پرداخت.

دکتر ماهی با تاکید بر الکترونیکی نمودن فرایندهای مدیریت منابع انسانی اظهار داشت: در این راستا کارگروه های متعددی با مسؤولیت مدیران و کارشناسان دانشگاه های علوم پزشکی سطح کشور تشکیل شده است که هر یک از آنها برحسب مسؤولیتی که دارند به بررسی و تحقیق در مورد فرایندهای موجود و رفع مشکلات و ارائه راه حل­های کاربردی می پردازند. وی همچنین با معرفی کارگروه های تشکیل شده توضیحات مختصری درخصوص عملکرد و اهداف آنها ارائه نمود؛ وی این کارگروه ها را شامل: کارگروه ساماندهی برنامه تا شش – کارگروه تخصصی آمار و اطلاعات و دیده بانی منابع انسانی – کارگروه تدوین بسته آموزش کارگزینی – کارگروه استخدام – کار گروه ارزیابی عملکرد کارکنان – پایش و ارزیابی عملکرد حوزه منابع انسانی – کارگروه آموزش مجازی – کارگروه کار سنجی و زمان سنجی فرایندهای مدیریت منابع انسانی – کارگروه قوانین و مقررات – کارگروه تدوین شاخص های نیروی انسانی – کارگروه نقل و انتقالات و کارگروه ارتقا طرح معرفی کرد.

وی از مسؤولین کارگزینی های دانشگاه خواست تا با انگیزه مناسب به ایفای نقش خود بپردازند و در جهت اهداف تعیین شده حرکت نمایند تا با تلاش و همت همکاران در این حوزه بیش از پیش موفق باشیم.

دیگر سخنران این مراسم دکتر لک مدیر توسعه سازمان و تحول اداری دانشگاه بود که ضمن بیان سخنانی اظهار امیدواری کرد برگزاری این همایش که با هدف بررسی عملکرد این حوزه می باشد منجر به ارائه راهکارهای مشخصی در راستای اعتلا و پیشبرد اهداف این مدیریت و بهبود فرایندها و مراحل انجام کار در سال آینده شود.

وی با تاکید بر اهمیت خدمت رسانی به مردم، احترام و تکریم مراجعان، مدیریت و تلاش مدبرانه افزود: کارها باید هدفمند و در راستای رفع مشکلات، ایرادات و ایجاد انگیزه بیشتر در کارکنان و کاهش مراجعات و مهمتر از همه الکترونیکی شدن فرایندها ساماندهی شود تا بتوانیم با این اقدامات از اتلاف وقت، انرژی و هزینه جلوگیری کنیم و شاهد استقرار مدیریت سبز در دانشگاه باشیم.

در ادامه دکتر فتحی معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه با ایراد سخنانی با تاکید بر ضرورت افزایش انگیزه نیروی انسانی و ایجاد شرایط لازم برای این منظور اظهار داشت: نیروی انسانی در هر سازمانی سرمایه اصلی آن سازمان محسوب می شود و سرمایه گذاری در این زمینه بسیار اثر بخش است و باید با ایجاد شرایط مناسب، انگیزه نیروی انسانی را افزایش دهیم تا با انگیزه بیشتر به خدمت رسانی بپردازند.

وی با اشاره به مشکلات موجود در کارگزینی های دانشگاه در واحدهای تابعه افزود: از جمله موانعی که در این حوزه به چشم می خورد پراکندگی، ناهماهنگی در نحوه اجرای امور در حوزه ها و سطوح مختلف می باشد که باعث اتلاف منابع می شود و باید تلاش کنیم با رعایت قوانین و سیاستهای بالا دستی و دستورالعمل های ارائه شده این پراکندگی ها را کاهش دهیم و انضباط اداری شعار اصلی خود قرار دهیم و بصورت یکپارچه و در راستای اهداف تعیین شده در جهت پیشبرد اهداف کلی دانشگاه حرکت نماییم.

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه در خاتمه سخنان خود اظهار امیدواری کرد که سال آتی برای مجموعه دانشگاه سالی پربرکت همراه با موفقیت در اجرای برنامه ها باشد و شاهد پیشرفتهای چشمگیر دانشگاه باشیم.


٢٠:١٧ - شنبه ٢٢ اسفند ١٣٩٤    /    عدد : ٢٩٧٤٩    /    تعداد نمایش : ١٢٠٩


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

پیوندهای مهم
پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری

پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری

پایگاه اطلاع رسانی دولت

نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری
 
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی
شهید بهشــتی
آدرس : تهران - بزرگراه شهید چمران خیابان یــمن - خیابان شهید اعــرابی جنب بیمارستان آیت الله طالقانی

تلفن : 23871 - 021
پست الکترونیک : info@sbmu.ac.ir
© تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی شهید بهشتی می باشد.